HAKKIMIZDA

1992 yılı başından beri Ege Serbest Bölgesi’nde faaliyetlerini sürdüren  Omega Elektronik A.Ş., elektronik cihaz tasarımı ve üretimi alanında yirmi yılı geçen deneyimini ve bilgi birikimini  2013 yılında LED AYDINLATMA ARMATÜRLERİ geliştirme ve üretimine yönlendirmiştir.

Yapay aydınlatmada kullanılan ışık kaynakları, gündüz yaşam ve iş kalitesinde, gece ise uyku kalitesinde çok etkilidir. UV (UltraViolet – Mor Ötesi) ışınımlar insanlar için tehlikelidir. Birçok aydınlatma armatüründe bulunan görünmeyen titreşimler (flicker), hatalı görüşten kaynaklanan kaza risklerinin yanında, hassas kişilerde tehlikeli ve istenmeyen reaksiyonlara yol açabilir. Bu nedenle, Omega’nın aydınlatma armatürü tasarımlarında insan sağlığı ve güvenliği öncelikle ele alınan faktördür.  Omega bina içi LED aydınlatma armatürlerinde, gündüzleri stres yaratan ve geceleri uyumayı zorlaştıran mor ve mavi ışık bileşenleri azaltılmıştır. Omega sadece, UV bileşeni 0 (sıfır) olan LED ler kullanılır ve UV ışınlarının yol açtığı kanser riski oluşmaz. Omega’nın tasarladığı aydınlatma armatürlerinde ışık titreşim oranı, Amerika Birleşik Devletleri’nde izin verilen sınırın altındadır.

LED aydınlatma armatürleri geleneksel yapay ışık kaynaklarına göre, %95’ e kadar enerji tasarrufu sağlayabilmektedir. Enerji verimini artırmak için, Omega’nın tecrübeli ARGE grubu LED aydınlatma armatürü tasarımlarında, en kaliteli LED’ leri kullanmanın yanında, sürücü devrelerden, lenslere, yansıtıcılara ve camlara kadar, her parçayı özenle tasarlayarak daima son teknolojinin imkan verdiği en yüksek verimli bileşenlerle mükemmel aydınlatma armatürleri ortaya çıkarır.

Aydınlatma armatürlerinin ışığı yayan parçalarında (diffuser) sıklıkla görülen sararma problemi, Omega tarafından tüm optik parçalarda sadece PMMA Poly(methyl methacrylate) kullanılarak çözülmüştür. Alternatif malzemeler, daha az ışık verimi ve zamanla sararma problemlerinin yanında, Bisphenol A içerikleri nedeni ile, insan sağlığı için potansiyel tehlike oluşturmaktadırlar. PMMA, Bisphenol A içermez.

Bina içi aydınlatma armatürlerinde önemli problemlerden biri de, zaman içinde armatürün içine böceklerin girmesiyle kirlenmeleri, görünümlerinin ve ışık kalitelerinin bozulmasıdır. Omega bina içi aydınlatma armatürlerinde gerçek IP54 koruması sağlayarak, çok uzun yıllar temiz ve verimli kalacak armatürler üretir.

 

LED aydınlatma armatürleri, teorik olarak en uzun ömürlü aydınlatma armatürleri olması gerekirken, birçok durumda sürücü devresinin ömrü nedeni ile, beklenen hizmet ömrünü tamamlamadan bozulurlar. Omega SMPS (anahtarlamalı güç kaynağı) sürücü devresi tasarımında Avrupa’nın en iyi ARGE gruplarından birine sahiptir. Omega sürücü devreleri, %90’ dan yüksek verimin yanında, 10 yılı aşan beklenen ömürleri ile, aydınlatma armatürünün 10 yıldan uzun gerçek ömre sahip olmasını garanti eder.

Tasarımı tamamlanan tüm Omega LED aydınlatma armatürleri, Omega Optik Laboratuvarında ölçülerek, gerçek aydınlatma değerleri ile piyasaya sunulur. Aydınlatma tasarımcılarına sunulan data seti dosyaları, yapılacak uygulama sonuçlarının önceden bilgisayarda güvenilir şekilde hesaplanmasına ve doğrulanmasına (simule edilmesine) olanak sağlar.

Omega’nın Avrupa Standardlarına uygun olarak yıllardan beri uyguladığı ve sıkı kurallarla kontrol edilen kurşunsuz üretim teknik ve süreçleri armatürlerin hizmet ömrü içinde arıza yapma olasılığını çok düşük düzeylerde tutmasına imkan vermektedir. Omega tarafından üretilen LED aydınlatma armatürleri, sadece tasarım kalitesinin sonucu değil, ileri üretim tekniğinin de bir sonucu olarak uzun yıllar kullanıcılarına kesintisiz hizmet sunarlar.

Omega akıllı aydınlatma sistemlerine yönelik çözümlerin geliştirilmesi için projeler de yürütmektedir. Böylece, binalarda ve şehirlerde konforlu aydınlatmanın yanında, en verimli armatürlerin sağlayacağı tasarrufun çok ötesinde enerji tasarrufu sağlanmaktadır.

Omega tecrübeli ve yenilikçi ARGE kadrosu ve eşsiz üretim teknolojisi ile, tekniğin bilinen sınırlarını genişleterek kaliteli aydınlatma, yüksek enerji tasarrufu ve uzun hizmet ömrü sağlayan aydınlatma armatürlerini en doğru fiyatla kullanıcılara sunmaktadır.